Výsledky PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE České společnosti novořeckých studií

PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE České společnosti novořeckých studií se zúčastnilo pět studentů novořečtiny z Masarykovy a Karlovy univerzity. Tříčlenná komise (Simone Sumelidu, Pavlína Šípová, Jana Steklá) vybrala jako vítězný překlad Marie Rákosníkové, studentky magisterského cyklu oborů Novořecký jazyk a Translatologie Karlovy univerzity. Vítězný překlad bude uveřejněn na stránkách společnosti a také v časopise NEOGRAECA BOHEMICA.

Na stránkách společnosti si budete moci přečíst i překlad Eduarda Soukupa, studenta oborů Novořecký jazyk a Iránistika Karlovy univerzity, který získal zvláštní ocenění poroty.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem studentům, kteří se zúčastnili. Překlad povídky byl z mnoha pohledů velmi náročný, a proto je potřeba ocenit všechny zúčastněné, kteří mu věnovali jistě velmi mnoho času.

Úvod > Acta diurna - aktuality > Výsledky PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE České společnosti novořeckých studií