Lze si opět půjčovat knihy v omezeném režimu

Milí čtenáři,

jak asi víte, Vláda České republiky rozhodla v minulých dnech o zmírnění přijatých opatření a od 20. dubna je možno si půjčit v omezeném režimu knihy v majetku naší knihovny. Žádáme Vás, abyste se pečlivě seznámili s novými opatřeními.

  • Výpůjčky se budou realizovat na základě individuální objednávky čtenáře. Objednávku lze vyřídit přes Centrální katalog UK. Po přihlášení postupujte shodně jako při objednávce knihy ve skladu (deponované v depozitáři Krystal).

Vyhledejte si požadovanou publikaci a v pravém sloupci označeném Exempláře klikněte na název naší knihovny

Poté hledejte zcela vlevo sloupec Akce a zde klikněte na text Požadavek

Potvrďte žádost Ok a poté ještě jednou

  • O stavu vyřízení objednávky budete informováni výzvou v emailu, kde se dovíte také čas, v němž Vám bude umožněno si knihu vyzvednout.

  • Bez předchozí výzvy je vstup do knihovny zakázán.

  • Knihovna ÚŘLS i její prostory jsou nadále uzavřeny. Knihy z naší knihovny vyzvedávejte v Knihovně Celetná (vstupní hala v Celetné 20, první dveře vlevo), zde je možno knihy i vracet do Biblioboxu (již se nenachází ve třetím patře!). Vrácení knihy bude možné při vyzvednutí objednávky, vstupu do objektů FF UK kvůli jiným důvodům (konzultace atd.), nebo po předchozí emailové žádosti čtenáře, po které knihovna určí přesný čas, kdy čtenář může knihu vrátit. Přesto prosíme, pokud to není nutné, sečkejte s vrácením knih až po skončení mimořádného režimu. Všechny Vaše současné i budoucí výpůjčky jsou automaticky prodlužovány.

  • Stávající pokuty nenarůstají. Pokuty lze uhradit jen bankovním převodem.

  • Bude možné objednávat pouze knihy, které jsou standardně půjčovné absenčně.

  • Zadání požadavků bude spuštěno od soboty 18. 4. 2020.

  • Všechny ostatní služby knihovny jsou do odvolání zrušeny.

V případě jakýkoliv nejasností se obracejte na email naší paní knihovnice Mgr. Jany Marie Desenské Ciglerové jana.desenskaciglerova@ff.cuni.cz

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás a vaše skvěle ušité roušky.

Tým ÚŘLS knihovny

Úvod > Acta diurna - aktuality > Lze si opět půjčovat knihy v omezeném režimu